Finaliści Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego już znani: gala finałowa w Pałacu Kultury Zagłębia

Finaliści Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego już znani: gala finałowa w Pałacu Kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia będzie gospodarzem gali finałowej Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego, która odbędzie się we wtorek, 19 września. W walce o prestiżową nagrodę staną przedsiębiorstwa z Dąbrowy Górniczej, a dokładnie dziewięć firm.

Konkurs, którego tegoroczne wydanie to już ósma edycja, skierowany jest do przedsiębiorstw innowacyjnych, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego miasta, stawiając jednocześnie na wartości etyczne i społeczne. Udział w konkursie mogły zgłosić mikro, małe i średnie firmy spełniające warunki wymienione w regulaminie.

Możliwość ubiegania się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego została przyznana firmom o dużym wpływie na rozwój miasta.

Wyniki ósmej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego poznamy podczas uroczystej gali 19 września, która rozpocznie się o godzinie 17:00 w Pałacu Kultury Zagłębia. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Organizacją konkursu zajmuje się miasto Dąbrowa Górnicza we współpracy z partnerami – Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach oraz Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej. Laureaci będą mogli cieszyć się nie tylko statuetkami i dyplomami, ale również prawem do używania tytułu „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparciem promocyjnym ze strony organizatorów i partnerów.

W poprzedniej edycji konkursu triumfowali: Prowansalska Manufaktura w kategorii mikroprzedsiębiorstw, Centrum Navigare wśród małych firm oraz DSS Recykling reprezentujące średnie przedsiębiorstwa. Komisja konkursowa przyznała również dwie nagrody specjalne dla Gold Studio oraz Hurtowni „Long”.