Eksplozja w lokalnym sklepie spożywczym z butlami gazowymi: Pracownica sklepu hospitalizowana

Eksplozja w lokalnym sklepie spożywczym z butlami gazowymi: Pracownica sklepu hospitalizowana

We wtorek, w jednym z budynków w Dąbrowie Górniczej (województwo śląskie), miało miejsce wydarzenie, które wstrząsnęło lokalną społecznością. W sklepie spożywczym, znajdującym się na parterze tego piętrowego obiektu, doszło do eksplozji butli gazowej. Na zewnątrz budynku zgromadzone były dodatkowe butle gazowe, które na szczęście nie uległy uszkodzeniu w wyniku wybuchu. Jedyna poszkodowana, pracownica sklepu, została przetransportowana do szpitala przez służby ratunkowe. Mimo poważnego incydentu, stan zdrowia ekspedientki nie jest zagrożony. Wybuch spowodował rozsianie odłamków szkła po całej okolicy.

Po godzinie 10:00, Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Górniczej otrzymała wezwanie do miejsca zdarzenia, którego lokalizacja to ulica Oddziału AK Ordona w dzielnicy Strzemieszyce. Rafał Dulewski, rzecznik dąbrowskiej jednostki Straży Pożarnej, potwierdził fakty zdarzenia, mówiąc: „Miejsce eksplozji to dwukondygnacyjny budynek. Wybuch nastąpił w sklepie na parterze. Jedna osoba została poszkodowana – pracownica sklepu, którą służby medyczne opatrywały jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.”

Bartłomiej Osmólski, rzecznik policji w Dąbrowie Górniczej, podał dodatkowe informacje na temat poszkodowanej osoby. Okazało się, że jest to 62-letnia pracownica sklepu. Osmólski uspokoił: „Stan zdrowia kobiety nie jest zagrożony. Została przewieziona do szpitala na dalsze badania”. Na początku służby ratownicze informowały o drugiej rannej osobie – przypadkowym przechodniu. Jednakże, jak się później okazało, do szpitala trafiła tylko pracownica sklepu.