Ekspansja systemu roweru miejskiego Metrorower: Dąbrowa Górnicza dołącza do sieci od 1 sierpnia

Ekspansja systemu roweru miejskiego Metrorower: Dąbrowa Górnicza dołącza do sieci od 1 sierpnia

Nadchodzącego pierwszego sierpnia miasto Dąbrowa Górnicza stanie się najnowszym uczestnikiem największej w kraju siatki roweru miejskiego. Przy tej okazji, warto podkreślić, że osoby posiadające jakiekolwiek bilety okresowe ZTM będą miały uprawnienia do korzystania z usług Metroroweru każdego dnia bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez okres 60 minut.

Ten rozwijający system, który został zainicjowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię oraz firmę Nextbike, rozpoczął swoją działalność na początku obecnego roku. Początkowo obejmował dziewięć miast, w których znajdowało się 276 stacji i 1860 dostępnych rowerów.

Od pierwszego dnia sierpnia liczba gmin włączonych do tego programu wzrośnie do 31, liczba stacji przekroczy tysiąc, a ilość rowerów osiągnie poziom 7000.

Damian Rutkowski, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej, informuje o planach na rozwój systemu w jego mieście. „Metrorower w Dąbrowie Górniczej będzie się składał z 40 stacji i 370 rowerów. Firma Nextbike już rozpoczęła instalację stojaków na rowery. Dodatkowo, z naszej strony zlecone zostały prace brukarskie w lokalizacjach, w których powstaną przyszłe stacje Metroroweru” – mówi Rutkowski.