Dzień Chłopaka to także szczególne wydarzenie dla pań na Śląsku

Dzień Chłopaka to także szczególne wydarzenie dla pań na Śląsku

30 września, znany wszystkim jako Dzień Chłopaka, w tym roku nabierze dodatkowego znaczenia dla dam. Jest to zasługą specjalnego eventu, który jest częścią kampanii „Śląskie. Dla Kobiety”, skierowanej do mieszkanek tej części Polski. Nadchodzące spotkanie nosi tytuł „Piękno zaczyna się od zdrowia”.

Arena tego wydarzenia to Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, lokalizowany przy ul. Waszyngtona 4/8. Spotkanie odbędzie się już najbliższą sobotę, czyli 30 września.

Zaplanowane jest wiele atrakcji. Już od godziny 13:00 kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań medycznych – badania znamion w specjalistycznym dermatobusie oraz badania na obecność osteoporozy w osteobusie. O 14:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie imprezy i prezentacja celów inicjatywy „Śląskie. Dla Kobiety”.

Kolejnym punktem programu, o godz. 14:10, będzie wystąpienie Katarzyny Bosackiej. Znana dziennikarka i publicystka, popularna z programu „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”, poruszy tematy zdrowego odżywiania, walki ze zmarnowaną żywnością i oszczędnościowego planowania posiłków.

W dalszej części spotkania przewidziano dwie prelekcje: przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który omówi działania na rzecz kobiet realizowane na terenie województwa oraz Elżbiety Markowskiej – Prezes Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek.

Zakończenie spotkania upiększy występ Piotra Pręgowskiego – aktora i piosenkarza znanego m.in. z serialu „Ranczo”. Artysta zapewni niezapomniane wrażenia i stanowić będzie doskonałe zwieńczenie tego wydarzenia.