Dzielnicowy znalazł czyjąś gotówkę. Pieniądze czekają na odbiór

Dzielnicowy znalazł czyjąś gotówkę. Pieniądze czekają na odbiór

W jednym z autobusów jeżdżących po Dąbrowie Górniczej ktoś zgubił ostatnio pieniądze. Na szczęście została ona zauważona i przekazana policjantom w tym samym rejonie. Osoba, która zgubiła pieniądze, musiała poruszać się komunikacją miejską 30 grudnia, czyli dzień przed Sylwestrem. Na szczęście nikt nie zabrał pieniędzy na własny użytek. Gotówka została przekazana policjantom w Dąbrowie.

Osoba, która straciła pieniądze, może je odzyskać, kontaktując się z dzielnicowym sierżantem sztabowym Łukaszem Chatysem pod numerem telefonu 727-032-285. Może również skontaktować się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Piłsudskiego 11 pod numerem telefonu 47-85-222-55.

Istnieje wiele doniesień o takich zdarzeniach i często kończą się one pozytywnym akcentem.

W maju 2020 roku sosnowieckim policjantom udało się ustalić starszego pana, który zostawił swój portfel w jednym z dyskontów w dzielnicy Kazimierz. 72-letni mieszkaniec Sosnowca powiadomił Komisariat Policji w Sosnowcu o portfelu, w którym znajdowało się 4.000 złotych w gotówce. Wewnątrz portfela, poza kartą bankową, nie było żadnych innych przedmiotów, które mogłyby posłużyć do ustalenia właściciela. Kobieta wierzyła, że komisariat będzie w stanie pomóc i tak się stało – dzięki wykorzystaniu nazwiska z karty bankowej funkcjonariuszom udało się ustalić prawowitego właściciela.