Dąbrowa Górnicza: Start nowatorskiego projektu Społecznej Agencji Najmu

Dąbrowa Górnicza: Start nowatorskiego projektu Społecznej Agencji Najmu

Rozpoczęła swoją działalność Społeczna Agencja Najmu (SAN) w Dąbrowie Górniczej, ogłaszając rekrutację do programu wynajmu mieszkań na preferencyjnych zasadach. SAN jest świeżym pomysłem w ramach polityki mieszkaniowej miasta, a jednocześnie stanowi część pilotażowego rządowego programu „Wzajemnie potrzebni”, implementowanego w pięciu lokalizacjach na terenie kraju.

Projekt SAN w Dąbrowie Górniczej to rezultat kooperacji między samorządem miejskim a Fundacją Habitat for Humanity Poland. Program, zaplanowany na okres pięciu lat, ma na celu wsparcie osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Fundacja oferuje nie tylko mieszkania o przystępnej cenie, ale również pakiet dodatkowych usług, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników SAN.

Społeczna Agencja Najmu skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Dąbrowy Górniczej bez stałego miejsca zamieszkania, uchodźców z Ukrainy uciekających przed konfliktem zbrojnym oraz repatriantów. SAN proponuje mieszkania w pełni wyposażone i o dostępnej cenie, z czynszem ustalonym w zależności od wielkości nieruchomości. Szczegółowe warunki wynajmu będą podawane razem z ofertą konkretnego mieszkania.

W ramach programu uczestnicy mogą liczyć również na stałe wsparcie ze strony pracowników fundacji. Pomoc obejmuje m.in. asystę w znalezieniu zatrudnienia dla dorosłych, pomoc w edukacji dzieci i młodzieży oraz wsparcie w procesie integracji kulturowej.