75 lat tradycji i sukcesów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

75 lat tradycji i sukcesów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowskie II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego obchodziło swoje 75-lecie istnienia. W związku z tym wydarzeniem, w piątek 2 czerwca, na uroczyste spotkanie zjednoczyli się byli nauczyciele, absolwenci oraz specjalnie zaproszeni goście. Wspólnie dzielili się sentymentalnymi wspomnieniami, przyjemnymi chwilami oraz składali życzliwe życzenia na kolejne lata pełne sukcesów edukacyjnych, które pozwolą następnym pokoleniom „żeromszczaków” osiągać swoje zawodowe cele.

Uroczystości jubileuszowe miały swój początek 2 czerwca od mszy świętej, która odbyła się w kościele św. Barbary. Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy uczestnicy przenieśli się do siedziby II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, gdzie kontynuowano celebrowanie tego wyjątkowego jubileuszu.

Podczas uroczystości zgromadzeni mieli okazję do wspólnego świętowania, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów. To wyjątkowe spotkanie z pewnością wprowadzało atmosferę radości i wzruszeń, a równocześnie stanowiło doskonałą okazję do przypomnienia historii szkoły, jej osiągnięć oraz wielu sukcesów na przestrzeni 75 lat istnienia. Zebrani z dumą patrzyli na miniony czas, mając nadzieję, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej radosnych chwil w życiu uczniów oraz całej społeczności szkolnej.