64-letni sprawca wypadku drogowego zatrzymany przez dąbrowską policję

64-letni sprawca wypadku drogowego zatrzymany przez dąbrowską policję

W wyniku skutecznej pracy operacyjnej policji z Dąbrowy, sprawca wypadku, który miał miejsce w piątek, został aresztowany. Mężczyzna ten, mający 64 lata, nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego podczas prowadzenia swojego samochodu marki Peugeot. Nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi, co doprowadziło do kolizji.

Na skutek tego incydentu, dwie pasażerki ze skody, samochodu, któremu nie ustąpił pierwszeństwa, odniosły obrażenia. Zostały natychmiast przewiezione do szpitala, gdzie wymagały pilnej interwencji medycznej. Po wypadku 64-latek uciekł z miejsca zdarzenia, próbując uniknąć odpowiedzialności za swoje działania.

Jednak dzięki współpracy świadków i nagraniom z monitoringu, funkcjonariusze szybko go namierzyli i zatrzymali już następnego dnia. Mieszkaniec Sosnowca teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Za swoje działania grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Służby policyjne apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i zachowanie ostrożności podczas jazdy. Wypadki drogowe często mają tragiczne konsekwencje, które można uniknąć poprzez odpowiedzialne zachowanie na drodze i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.