5 rzeczy, które zmieniliśmy w naszym życiu podczas pandemii

5 rzeczy, które zmieniliśmy w naszym życiu podczas pandemii

Rok 2020 był zupełnie innych niż wszystkie do tej pory. W krótkim czasie wszyscy musieliśmy zmienić swoje nawyki i styl życia. Przeczytaj o pięciu rzeczach, które zmieniły się przez pandemię. Czy mają szansę, aby przetrwać w obecnym stanie?

Zakupy online

Konieczność zachowania dystansu społecznego, określona ilość osób w sklepach, a w końcu zamknięcie sklepów. Wszystko to spowodowało, że coraz więcej zakupów zaczęliśmy robić w internecie. Wiele osób przekonało się, że taki sposób jest bardzo wygodny. Dlatego bardzo możliwe, że kupowanie online zostanie z nami na dłużej.

Dbanie o zdrowie

Pandemia uświadomiła nam jak ważne jest zachowanie higieny, aby nie doprowadzić do zakażenia. Częste mycie rąk, pozostanie w domu, gdy jesteśmy chorzy czy niedotykanie ust, nosa i oczu zanim umyjemy dłonie to tylko niektóre elementy, które stały się codziennymi nawykami. Miejmy nadzieję, że pozostaną z nami również po pandemii, ponieważ mogą uchronić nas przed innymi chorobami, takimi jak grypa.

Kontakty interpersonalne

Rok 2020 niestety nie sprzyja kontaktom z bliskimi. Pierwsze pół roku spędziliśmy raczej zamknięci w domu, a z bliskimi kontaktowaliśmy się tylko online. W lato trochę odpuściliśmy restrykcje, ale jesienią znowu zrezygnowaliśmy z kontaktów z innymi. Zwolenników takiej zmiany jest raczej niewielu.

Praca zdalna

Od kilku miesięcy, o ile to możliwe, Polacy pracują zdalnie. Mimo że na początku pandemii wielu pracodawców było sceptycznie nastawionych do takiego rozwiązania, to w końcu musieli zaakceptować nowy stan rzeczy. Praca zdalna ma swoje plusy i minusy, jednak dopiero za pewien czas będziemy mogli określić, ile dobrego, a ile złego nam przyniosła.

Podróże

Rok 2020 złamał serce każdemu miłośnikowi podróżowania. Mimo, że w wakacje restrykcje były mniejsze to i tak wiele osób zamiast zagranicznych wakacji, wybrało urlop w Polsce. Jesienią zostały zamknięte nawet nasze rodzime hotele. Dziś zdrowie jest jednym z najważniejszych czynników, który bierzemy pod uwagę podejmując decyzję o wakacyjnej destynacji.