48-letni kierowca z Dąbrowy Górniczej odpowiedzialny za groźną kolizję na DK94: grozi mu 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

48-letni kierowca z Dąbrowy Górniczej odpowiedzialny za groźną kolizję na DK94: grozi mu 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Agentom z komendy w Dąbrowie Górniczej udało się zatrzymać mężczyznę, który był sprawcą poważnego wypadku drogowego. Ten 48-letni mężczyzna spowodował zderzenie czterech samochodów na trasie Krajowej Drogi nr 94. Teraz, w wyniku swoich działań, może mu grozić wyrok pięciu lat pozbawienia wolności oraz dożywotnie pozbawienie prawa do prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce poprzedniego dnia o godzinie 17.00 na wspomnianej Drodze Krajowej nr 94. Mężczyzna ten prowadził osobowego opla i z nieznanych jeszcze powodów uderzył mocno w tył samochodu jadącego przed nim. W ten sposób spowodował poważną kolizję czterech pojazdów, a następnie opuścił miejsce wypadku. Jednakże, dzięki gorliwości śledczych z policji, ten 48-letni kierowca został zatrzymany już tego samego dnia. Przyczyna jego ucieczki od wymiaru sprawiedliwości szybko wyszła na jaw.

Kierowca miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, co znacznie przekracza dozwolone limity. Co więcej, okazało się, że mężczyzna ten miał zawieszone prawo jazdy, co oznacza, że jego obecność za kierownicą była zarówno nielegalna, jak i stanowiła zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu policjantów, niebezpieczny sprawca został prędko zatrzymany, co zapobiegło dalszym możliwym zagrożeniom na drogach. Teraz mieszkaniec Dąbrowy Górniczej będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności za swoje działania, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości.