Zmiana dowództwa Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej

Zmiana dowództwa Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej

Pozycja lidera strażaków w Dąbrowie Górniczej jest obecnie pełniona przez st. kpt. Mariusza Rozenberga, który został formalnie mianowany na to miejsce 22 września 2023 r. To nadbryg. Jacek Kleszczewski, śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, podjął decyzję o jego powołaniu.

Uroczystość inauguracji nowego komendanta rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę ceremonii, mł. kpt. Marka Adamusa, do nadbryg. Jacka Kleszczewskiego, komendanta wojewódzkiego PSP na Śląsku. Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu i publicznym przedstawieniu oficjalnej decyzji o nominacji, st. kpt. Mariusz Rozenberg wprowadził się na nowe stanowisko poprzez pozdrowienie sztandaru Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej i złożenie meldunku o przejęciu obowiązków miejskiego komendanta PSP, które skierował do nadbryg. Jacka Kleszczewskiego.

Podczas uroczystego zebrania st. kpt. Mariusz Rozenberg wykorzystał okazję, aby podziękować za otrzymane zaufanie i uznanie. Przedstawił również swoje cele i plany na przyszłość. Wyraził wdzięczność za życzliwość i wsparcie, które otrzymał.

– Mam nadzieję, że razem stworzymy przyjazną atmosferę oraz stawimy czoła wyzwaniom, aby osiągnąć wysoki poziom współpracy pomiędzy komendą miejską, samorządem, innymi służbami oraz partnerami zewnętrznymi (…) Z mojej strony gwarantuję otwartość i zrozumienie – zadeklarował Mariusz Rozenberg.