Zatrzymani przez dąbrowską policję: pijany kierowca i poszukiwany listem gończym pasażer

Zatrzymani przez dąbrowską policję: pijany kierowca i poszukiwany listem gończym pasażer

Na terenie Dąbrowy Górniczej, w wyniku działań miejscowych detektywów, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn. Incydent miał miejsce wczoraj, kiedy to jeden z zatrzymanych prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości, co więcej, drugi z nich był poszukiwany przez służby policyjne. Mężczyzna, który okazał się mieć 54 lata, został natychmiast umieszczony za kratami, natomiast konsekwencje czynów jego kolegi mogą skończyć się karą 5-letniego pobytu w więzieniu.

Aktywności funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Dąbrowie Górniczej doprowadziły do zatrzymania paru mężczyzn – 54-letniego i 30-letniego podczas rutynowej kontroli drogowej. Sytuacja nabrała dramatyzmu, gdy odkryto, że 30-letni kierujący nie dość, że łamał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, to jeszcze był pod silnym wpływem alkoholu – wynik badania alkomatem przekraczał 3 promile. Dodatkowo okazało się, że pasażer był człowiekiem poszukiwanym przez policję, na którego wydany był list gończy, co nadało całemu zdarzeniu jeszcze poważniejszy charakter.

Obaj zatrzymani starali się stawić opór oraz byli agresywni w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, co dodatkowo utrudniło przeprowadzenie akcji. Aby opanować sytuację i neutralizować zagrożenie, policjanci musieli zastosować określone procedury zabezpieczające. Po zakończeniu interwencji obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu.

Badanie przeprowadzone na miejscu zdarzenia potwierdziło, że kierujący nie tylko przekroczył dopuszczalną ilość alkoholu we krwi, ale również lekceważył wcześniej wydane dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Jego nieodpowiednie zachowanie stanowiło realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Z kolei pasażer, za którym policja wystawiła list gończy, musiał mieć na koncie poważne wykroczenia. Kierowcy teraz grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast pasażer już został umieszczony w areszcie.

To dramatyczne wydarzenie podkreśla konieczność skutecznych działań policji dla utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogą teraz odetchnąć z ulgą, wiedząc, że dwóch agresywnych mężczyzn zostało zatrzymanych i nie stanowią już zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.