Zaplanowane zamknięcie wiaduktu drogowego nad trasą S1 w związku z przebudową

Zaplanowane zamknięcie wiaduktu drogowego nad trasą S1 w związku z przebudową

Według informacji udzielonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, firma Budimex została wyznaczona do zadania przebudowy wiaduktu drogowego, który znajduje się nad trasą S1. Od dnia 24 stycznia, środa, ruch samochodowy na obiekcie zlokalizowanym wzdłuż ulicy Armii Krajowej został wstrzymany.

Firma Budimex otrzymała zgodę od GDDKiA na przeprowadzenie prac modernizacyjnych na 7-kilometrowym fragmencie DK1, rozciągającym się między Dąbrową Górniczą a Podwarpie. Podczas oficjalnej informacji przekazanej przez GDDKiA, określono termin zakończenia projektu na połowę 2024 roku.

Niemniej jednak, ten termin nie dotyczy przebudowy części węzła Pogoria oraz wiaduktu znajdującego się wzdłuż ulicy Armii Krajowej, które będą kontynuowane do końca 2024 roku. W środę 24 stycznia obiekt został zamknięty dla ruchu samochodowego, a komunikację między Ząbkowicami a ulicą św. Antoniego umożliwiają teraz nowe łącznice węzła Pogoria, które zostały udostępnione w poprzednim tygodniu, oraz rondo specjalnie utworzone na S1.

Korzystanie z wiaduktu przez pieszych będzie możliwe do końca tygodnia. Od poniedziałku 29 stycznia nastąpi zmiana trasy dla pieszych, którzy zostaną skierowani na nowo wyznaczoną trasę z przejściem dla pieszych na S1.