Zaplanowane prace modernizacyjne na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada

Zaplanowane prace modernizacyjne na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada

Przygotowania do działania mają rozpocząć się w najbliższe wtorkowe, 11 czerwca, poranki. Koncentrują się one na ruchliwym rondzie na przecięciu ulic: 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów. Ten obszar jest częścią większego projektu modernizacji, który obejmuje kolejny fragment ulicy Tysiąclecia.

Przedtem wykonano remonty na segmencie drogi pomiędzy Aleją Piłsudskiego a ulicą 11 Listopada. Realizacja tych prac polegała na frezowaniu i wymianie starej nawierzchni, regulacji wpustów deszczowych i zastosowaniu dwóch warstw nowego pokrycia drogi. Przy tej okazji, wyznaczono również miejsca parkingowe wzdłuż jezdni.

Planowane prace, które rozpoczną się w dniu 11 czerwca, skupiają się na rondzie znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada oraz odcinku drogi prowadzącej od tego ronda do bocznej ulicy Tysiąclecia, która prowadzi do przedszkola nr 36 oraz Szkoły Podstawowej nr 12, które zostały już wyremontowane w ubiegłym roku.

Projekt obejmuje szereg etapów, w tym frezowanie nawierzchni, wymianę krawężników w rejonie ronda, stabilizację podbudowy przy użyciu spoiwa hydraulicznego, stworzenie nowej betonowej opaski wyspy centralnej ronda i ułożenie nowych pokryć asfaltobetonowych. Zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim Dąbrowy Górniczej, Krzysztof Serafiński przewiduje, że przejazd przez rondo będzie możliwy jedynie na wprost i na zasadzie wahadłowej między ulicą 11 Listopada a Kosmonautów.

Ze względu na zakres prac oraz czas potrzebny do utwardzenia betonu na opasce ronda, firma Drogopol planuje zakończenie całego przedsięwzięcia do 15 sierpnia. Te informacje zostaną umieszczone na tablicach informacyjnych, które mają być zamontowane na ulicach 11 Listopada i Kosmonautów.

Dojazd do osiedla oraz Szkoły Podstawowej nr 12 będzie możliwy przez ulice Kasprzaka, Młodych i Podlesie. Po zakończeniu wszystkich prac, linie autobusowe nr 644 i 645 powrócą do regularnej trasy obsługując przystanki na ulicach Tysiąclecia i Młodych.