Zakończenie Dąbrowa Summer Festivalu 2023 i obchodów 107. rocznicy powstania miasta Dąbrowa Górnicza

Zakończenie Dąbrowa Summer Festivalu 2023 i obchodów 107. rocznicy powstania miasta Dąbrowa Górnicza

19 sierpnia 2023 roku, na parkingu przed Centrum Handlowym Pogoria, miało miejsce końcowe wydarzenie Dąbrowa Summer Festivalu 2023. Był to jednocześnie drugi dzień świętowania 107. rocznicy założenia miasta Dąbrowa Górnicza. Tego dnia na scenie stanęli Kamil Bednarek oraz Tribbs. Dodatkowo, przez całą sobotę odbywała się tam akcja o nazwie Motoserce.

W trakcie Dąbrowa Summer Festivalu 2023, mieszkańcy miasta Dąbrowa Górnicza oraz okolicznych terenów mieli okazję bawić się przy muzyce takich artystów jak Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Skolima czy zespół Verba.

Trzecie i finalne spotkanie festiwalowe odbyło się w sobotę 19 sierpnia. Przed publicznością dąbrowską wystąpił Solum i Kamil Bednarek.

Na koniec festiwalu, tanecznym rytmem porwał publiczność Tribbs – jeden z najbardziej popularnych producentów muzycznych w Polsce. Jego singiel „Ghost” znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów radia RMF FM. Tribbs miał również okazję współtworzyć dwie piosenki na Eurowizję 2023 oraz był producentem utworu „Duże oczy” wykonanego przez Smolastego.

Ostatnie wydarzenie muzyczne festiwalu Dąbrowa Summer oraz obchodów 107. urodzin miasta Dąbrowa Górnicza poprowadziła Anna Ujma. O organizację tego koncertu zadbały instytucje takie jak Imprezowy Kartel, CH Pogoria oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.