Zakłócenia ruchu na węźle drogowym Ząbkowice z powodu prac budowlanych Budimexu

Zakłócenia ruchu na węźle drogowym Ząbkowice z powodu prac budowlanych Budimexu

Prace drogowe prowadzone przez firmę Budimex, planowane na środę 8 maja, spowodują zamknięcie części węzła Ząbkowice, co uniemożliwi korzystanie z niego w kierunkach Katowic, Ujejsca i Ząbkowic. Przyczyną takiej sytuacji jest planowane układanie końcowej warstwy ścieralnej nawierzchni.

W ramach robót budowlanych, ścieralna warstwa nawierzchni zostanie ułożona na łącznicy biegnącej równolegle do jezdni prowadzącej do Sosnowca – od stacji benzynowej BP aż do węzła Ząbkowice. Zakres prac obejmuje także łącznicę wjazdową i zjazdową oraz obszar ronda.

W związku z tym, około godziny 6 rano drogowcy zamkną dostęp do węzła w kierunku Katowic, Ujejsca i Ząbkowic. Ruch w tych kierunkach będzie możliwy jedynie poprzez korzystanie z łącznic węzła Pogoria.

Należy podkreślić, że układanie ostatecznych warstw nawierzchni to oznaka zbliżającego się końca wielkiej przebudowy 7-kilometrowego odcinka DK1 między Dąbrową Górniczą a Podwarpiem. Firma Budimex planuje zakończenie wszystkich prac na tym odcinku w połowie 2024 roku. Jednakże, termin ten nie obejmuje węzła Pogoria, gdzie prace nad przebudową wiaduktu w ciągu ulicy Armii Krajowej mają trwać do końca 2024 roku.