Za co zapłacimy więcej w Dąbrowie Górniczej w 2021?

Za co zapłacimy więcej w Dąbrowie Górniczej w 2021?

Nowy rok to nie tylko nowe możliwości, ale również dodatkowe opłaty, które mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą płacili od 1 stycznia. Co będzie kosztować więcej?

Podatek od nieruchomości

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej więcej zapłacą m.in. za nieruchomości. Za budynki przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej będzie trzeba zapłacić 7 procent więcej, a podatek od pozostałych gruntów wzrośnie nawet o 21 procent. Maksymalna kwota jaką mogą zapłacić lokatorzy budynków mieszkalnych wynosi 0,85 zł za 1 m kwadratowy, ponieważ takie są ustalenia rządu. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zapłacą nieco mniej, bo 0,75 zł, a przedsiębiorcy 23,90 zł za metr kwadratowy, podczas gdy górna granica to 24,84 zł.

Wywóz odpadów

Kolejna podwyżka cen dotyczy wywozu odpadów. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej za odpady segregowane zapłacą o 9 zł więcej, a za śmieci bez segregacji aż 18 zł więcej, czyli odpowiednio 29 i 58 zł.

Energia elektryczna

Wzrosną również ceny energii elektrycznej. Mieszkańcy zapłacą za prąd nawet o 150 zł rocznie więcej. Wszystko przez to, że oprócz podwyżki cen o około 3,5%, ustalonej przez dostawców prądu. Dąbrowianie muszą liczyć się również z nową opłatą mocową. Jej wartość będzie zależna od rocznego zużycia prądu. Do wyboru są cztery warianty. Lokale mieszkalne, które będą zużywały mniej niż 0,6 MWh rocznie zapłacą 1,87 zł miesięcznie. Jednak lokatorzy, którzy korzystają z ponad 2,8 MWh rocznie zapłacą nawet o 10,46 zł miesięcznie więcej.

Podatek od psa

Rząd zadecydował również o podniesieniu podatku za posiadanie psa. Przy czym ostateczna decyzja w tej kwestii będzie należeć do samorządów. Maksymalna stawka może wynosić 130,30 zł za rok. Jednak wiele jednostek samorządowych rezygnuje z pobierania jej. Tak jest również w przypadku Dąbrowy Górniczej, w której właściciele czworonożnych przyjaciół mogą, póki co, spać spokojnie

Jeden komentarz o “Za co zapłacimy więcej w Dąbrowie Górniczej w 2021?

  1. ehhh jak co roku najwięcej idzie na elektryczność – widać to po rachunkach

Comments are closed.