Wspólny system biletowy dla Kolei Śląskich, Zarządu Transportu Metropolitalnego i POLREGIO – nowinka w Dąbrowie Górniczej

Wspólny system biletowy dla Kolei Śląskich, Zarządu Transportu Metropolitalnego i POLREGIO – nowinka w Dąbrowie Górniczej

Początek marca przynosi rewolucję w podróżach miejskich i regionalnych dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Wprowadzenie nowego systemu biletowego, który obejmuje Koleje Śląskie, Zarząd Transportu Metropolitalnego i POLREGIO, gwarantuje nie tylko komfort, ale także oszczędność czasu i finansów dla pasażerów.

Z dniem 1 marca rusza nowa era unifikacji środków transportu. W ramach jednego biletu będzie można korzystać z oferty Kolei Śląskich, Zarządu Transportu Metropolitalnego oraz POLREGIO. Dostępne będą dwie opcje – bilety dobowe oraz te na okres 30 dni – które umożliwią podróże po wybranej lub kilku miejscowościach a także po całej aglomeracji.

Kazimierz Karolczak, stojący na czele zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, podkreśla ogromny wpływ integracji środków transportu na jakość życia mieszkańców. Zapowiada wprowadzenie trzech rodzajów biletów: Metrobilet 24 h za 24 zł, Metrobilet Obszarowy 30 za 189 zł oraz Metrobilet Sieć 30 za 249 zł. Nowe ceny biletów są bardziej korzystne dla pasażerów, a większa elastyczność w podróżowaniu stanowi dodatkowy atut.

Porozumienie z POLREGIO to otwarcie na jeszcze więcej możliwości podróżowania kolejami. Bilety będą dostępne do zakupu za pośrednictwem aplikacji Transport GZM oraz w biletomatach i Punktach Obsługi Pasażera w formie papierowej. Dąbrowa Górnicza robi duży krok ku pełnej integracji transportu miejskiego i regionalnego, co podkreśla Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Innowacyjny system biletowy stanowi realną oszczędność dla użytkowników komunikacji miejskiej i regionalnej, zapewniając im jednocześnie wygodę i elastyczność podróży. Szczególnie interesująca jest oferta Metrobiletu Obszarowego 30, który za jedyne 189 zł umożliwia korzystanie z całej sieci transportu publicznego. To właśnie takie rozwiązania sprawiają, że publiczne środki transportu stają się coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców.

Nowy system biletowy to znaczące ułatwienie dla wszystkich mieszkańców regionu i z pewnością przyczyni się do wzrostu popularności transportu publicznego. Integracja biletów to krok ku bardziej zrównoważonemu i efektywnemu systemowi komunikacji miejskiej i regionalnej, odpowiadającemu na oczekiwania współczesnych pasażerów.