Właściciel atrakcyjnych działek planuje odsprzedać je dla miasta

Właściciel atrakcyjnych działek planuje odsprzedać je dla miasta

Właściciel atrakcyjnie położonych działek w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej, pozyskanych od gminy, chce je odsprzedać. Zaproponował samorządowi odkupienie zakupionych w 2008 roku działek, ponieważ nie jest w stanie zrealizować zamierzonych planów i projektów. Jak na razie nie ma rozstrzygnięcia, ponieważ radni Dąbrowy potrzebują dodatkowego czasu, aby przedstawić swój wkład w tę sprawę. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że kwota, o którą chodzi, przekracza 3,5 mln zł.

Sprawa ma istotne znaczenie, zwłaszcza dla mieszkańców, którzy 15 lat temu oficjalnie stracili dostęp do części Parku Hallera, kiedy to sprzedano 6720 metrów kwadratowych gruntu. Jak się okazuje, 8 lutego br. sosnowiecka firma Vena, która zamierza wybudować na tym terenie apartamentowiec, złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o sprzedaż tych działek lub o zgodę na przekształcenie ich pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Mimo to radny Grzegorz Jaszczura z klubu radnych PiS twierdzi, że radni nie zostali wcześniej odpowiednio poinformowani o całej sytuacji. Nie otrzymali wszystkich niezbędnych informacji, dokumentów czy wyliczeń.