Wkrótce ruszy nowa linia minibusów w Dąbrowie Górniczej

Wkrótce ruszy nowa linia minibusów w Dąbrowie Górniczej

W zaledwie mniej niż dwa tygodnie, dokładnie 21 sierpnia, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli skorzystać z nowej linii minibusów o numerze 654. Przed uruchomieniem kursów, odbyły się już dwa przejazdy techniczne, podczas których sprawdzono planowaną trasę dla tego środka transportu.

Podczas drugiego takiego przejazdu, który odbył się w tym tygodniu, głównym celem była ocena możliwości utworzenia odpowiedniego miejsca do skrętu na Wzgórzu Gołonoskim. Jak wyjaśnia prezydent miasta, Marcin Bazylak, mini busy nie mogą wykonywać manewru cofania kiedy przewożą pasażerów. Misja zakończyła się sukcesem – ustalono, że przystanek znajdzie się za wejściem na parking.

Z informacji udzielanych przez magistrat w Dąbrowie Górniczej wynika, że nowa linia łączyć będzie rejon Dąbrowskich Wodociągów, które znajdują się przy ulicy Powstańców, ze Wzgórzem Gołonoskim. Trasa będzie biegła przez Centrum Administracyjne oraz Gołonóg. Dodatkowo podczas przejazdu technicznego, który miał miejsce w wtorek 8 sierpnia, dokonano inspekcji na budowanym peronie przystanku Limanowskiego Osiedle. Sprawdzono również miejsce do zatrzymywania się minibusu przy ulicy Kościelnej.

Uruchomienie nowej linii jest ukierunkowane na ułatwienie poruszania się osobom starszym, które często mają problemy z przemieszczaniem się. Minibus będzie regularnie zatrzymywał się przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Antoniego. Korzystanie z tej linii ma być dogodne również dla pracowników Dąbrowskich Wodociągów oraz mieszkańców okolicznych osiedli.