Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w domu dziecka w Imielinie

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w domu dziecka w Imielinie

Mateusz Morawiecki, Premier Rzeczypospolitej Polskiej, 23 września zaszczycił swoją obecnością dom dziecka w Imielinie. Jest to jeden z wielu domów tego typu, które do końca roku 2022 zapewniły opiekę zastępczą dla aż 72 812 dzieci, jak wynika ze statystyk.

Podczas tej serdecznej wizyty, Premier Morawiecki podzielił się posiłkiem z dwudziestoma podopiecznymi placówki. Rozmawiała cała grupa o sporcie, a Premier przyznał, że gra w ping-ponga jest jednym z jego ulubionych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Nie jest to pierwsza okazja, kiedy Mateusz Morawiecki odwiedza domy dla dzieci. W roku 2018 odwiedził między innymi Arłamów, gdzie spotkał się z podopiecznymi Domu Dziecka w Przemyślu. Wszyscy razem obejrzeli trening reprezentacji Polski w piłce nożnej, która w tym czasie przygotowywała się do mistrzostw świata w Rosji.

Poza Imielinem Premier odwiedził inne miejsca na Śląsku. Tego samego dnia, 23 września, wizytował lokalne targowisko, gdzie miał okazję do rozmów z mieszkańcami regionu.

Podczas jednego ze spotkań, które odbyło się na osiedlu Piotrowice w Katowicach, Premier podkreślił, że polityka mieszkaniowa będzie jednym z priorytetów jego rządu na następne 4 lata. Oczywiście, pod warunkiem, że obywatele ponownie wybiorą jego rząd w nadchodzących wyborach.