W jaki sposób zmieni się Ulica 3 Maja?

W jaki sposób zmieni się Ulica 3 Maja?

Ulica 3 Maja w Dąbrowie Górniczej przed 1989 rokiem była miejscem tętniącym życiem, gdzie ludzie robili zakupy i odpoczywali na ławkach. Jednak od tego czasu pojazdy zdominowały tę okolicę, powodując chaos i stopniowe wygaszanie działalności gospodarczej. Zamiast kupować towary, jedynymi dostępnymi opcjami były gry hazardowe u bukmachera lub podjęcie decyzji w jednym z kilku banków.

Miasto zdeterminowało się, aby uczynić to miejsce ponownie atrakcyjnym, stąd w 2019 i 2020 roku rozpoczęto realizację projektu. Celem było przywrócenie ludzi na ten teren i umożliwienie przedsiębiorcom rozkwitu, zapewniając mieszkańcom większy wybór opcji.

W 2018 roku zrealizowaliśmy zadanie polegające na wymianie oświetlenia na ulicy 3 Maja, a także nowych roślin i krzewów. Piesi mieliby również więcej miejsca do przemierzania. W tym samym miesiącu pojawiły się pokazy nadchodzących ogromnych zmian. Wydawało się to bardzo ekscytujące z nowymi placami, całkowicie przebudowanym odcinkiem od ulicy Bandrowskiego do ulicy Górniczej oraz mnóstwem roślin i liści. Niestety projekt nie wystartował w 2019 roku, a potem nastąpiła pandemia i Dąbrowa Górnicza zaczęła inwestować w budowę nowego układu komunikacyjnego.