W Dąbrowie Górniczej trwają protesty przeciwko 5G

W Dąbrowie Górniczej trwają protesty przeciwko 5G

Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie, dlatego też postanowili wszcząć protesty przeciwko instalacji tak zwanych masztów 5G na potrzeby sieci telefonicznej Play. Mieszkańcy kilku posesji toczą poważną walkę o to, aby za ich płotem nie stanął ogromny mur przewodzący maszty 5G firmy Play. Obawiają się o niekorzystny wpływ tych konstrukcji na ich zdrowie. Maszty telefonii komórkowej miały mieć nawet ponad trzydzieści metrów. Aktualnie udało się wstrzymać kilka protestów. Jednak ponownie mamy do czynienia z kilkudniowym przedstawianiem oburzenia przez mieszkańców.

Do pewnego momentu ludziom udawało się wstrzymywać inwestycję, jednak z czasem dowiadujemy się, że nabrał ona pędu po ostatnich wydarzeniach. Podobno prace mają się wkrótce rozpocząć. Z ostatnich informacji wynika, że masz ma podobna powstać na granicy między Sosnowcem i Dąbrową Górniczą. Play przedstawił oficjalne stanowisko w tej sprawie i wyjaśnił, z jakiego powodu ich maszty będą postawione właśnie w tym miejscu. Mieszkańcy nadal są zaniepokojeni, ponieważ uważają, że nie chcą zostać królikami doświadczalnymi dużych korporacji.

Maszt miał stać w innym miejscu, jednak protesty zmieniły plany Playa

Początkowo maszt miał stanąć blisko ulicy Dębowej, jednak liczne protesty mieszkańców pozwoliły na zatrzymanie jego budowy w tamtym miejscu. Okazuje się, że spółka próbuje wrócić do swojego wcześniejszego pomysłu i chce ulokować maszty mniej więcej na granicy między Sosnowcem i Dąbrową Górniczą. Okazuje się jednak, że cała inwestycja została przesunięta nawet o kilkaset metrów dalej. Zostały już wylane fundamenty pod nową inwestycję, dlatego też spodziewamy się, że pomimo licznych protestów, wkrótce rozbudowa tego masztu może dojść do skutku.

Mieszkańcy zauważają jednak, że zaniepokojenie o zdrowie z ich strony nie jest jedynym argumentem przeciwko temu, aby wstrzymać się z rozbudową takiej inwestycji w tej okolicy. Ich zdaniem nie tylko obawiają się o zdrowie, które może zostać zaburzone ze względu na obecność masztów. Uważają również, że rozbudowa masztów w tej okolicy znacznie obniży ekonomiczną wartość graniczących z tą okolicą działek. Mieszkańcy uważają, że to nie powinno mieć miejsca, ponieważ to oni odczują negatywne skutki działania tej technologi