W Dąbrowie Górniczej szykuje się mnóstwo zmian, przybędzie dróg, powstaną nowe ronda i tunele ze stacjami

W Dąbrowie Górniczej szykuje się mnóstwo zmian, przybędzie dróg, powstaną nowe ronda i tunele ze stacjami

W Dąbrowie Górniczej trwa budowa jednego z największych centrum przesiadkowych. Już teraz widzimy, że plany będą wywierały ogromny wpływ na całe miasto. Ma powstać mnóstwo nowych udogodnień na drogach, ale także ułatwień dla osób, które korzystają z transportu publicznego. Już teraz możemy zauważyć, że w pewnym miejscach Dąbrowy Górniczej dochodzi do coraz bardziej zauważalnych zmian, które transformują estetykę całego miasta. Tymczasem podobny remont trwa również w Gorzowie Wielkopolskim. Do ukończenia remontu jednej z ulic w Gorzowie pozostało jedynie pięć metrów.

W Dąbrowie Górniczej możemy już zauważyć, że niezwykle sprawnie postępują prace związane ze stworzeniem tunelów przejazdowych dla pociągów. Wszystkie remonty, które aktualnie trwają w okolicy tej lokalizacji doprowadzą do usprawnienia sieci komunikacyjnej w mieście i na obszarach pozamiejskich. Ekipa budowlana odpowiedzialna za remont aktualnie skupia się przede wszystkim na tym, aby jak najszybciej zakończyć budowę tuneli. Reszta prac ma nieco mniejszy priorytet wykonania i przejdą do nich w kolejnym terminie.

Trwają również prace na kilku innych peronach kolejowych

Część tych prac odpowiada za rozwidlenie całego miejskiego układu torowo-kolejowego. Przebudowa peronu numer dwa będzie miała największy wpływ na rozluźnienie linii pociągów, które przebiega przez Dąbrowę Górniczą. Nowy peron, który został wybudowany w pobliżu ulicy Limanowskiego, zostanie połączony wraz z kolejnymi stacjami za pośrednictwem podziemnego tunelu pod Dąbrową Górniczą. Dodatkowo budowa przewiduje w planach dodanie windy, która ułatwi poruszanie się po obszarze osobom z niepełnosprawnościami oraz małym dzieciom.

Będzie miała również miejsce duża przebudowa całego budynku dworca PKP. Całość prac zgodnie z planami ma się zakończyć podobno do 2023 roku. Przebudowa tego układu centrum miasta w Dąbrowie Górniczych jest jedną z najważniejszych inwestycji w dziejach gminy od kilku lub nawet kilkunastu lat. Dowiadujemy się również o tym, że w trakcie remontu dojdzie nie tylko do odnowienia, ale także modernizacji miasta. Na przystankach i dworcu pojawią się nowoczesne panele elektroniczne, które ułatwią zarządzanie informacjami dotyczącymi transportu publicznego w mieście.