W Dąbrowie Górniczej powstaną objazdy, nowe perony, ronda i tunel – od 16 sierpnia będą zmiany w ruchu drogowym

W Dąbrowie Górniczej powstaną objazdy, nowe perony, ronda i tunel – od 16 sierpnia będą zmiany w ruchu drogowym

W Dąbrowie Górniczej miasto rozpoczyna prace nad dużymi inwestycjami drogowymi. Dlatego też kierowcy niestety będą musieli liczyć się z tym, że w okolicy powstaną pewne utrudnienia drogowe, które mogą przeszkodzić w codziennym poruszaniu się. Co więcej, należy również mieć na uwadze to, że od 16 sierpnia będziemy mieli do czynienia ze zmianami w miejskim ruchu drogowym. Będą powstawały nowe ronda, nowe perony, stacje i kilka innych większych zmian na drogach Dąbrowy Górniczej. Drogi będą jednak zamykane tymczasowo, a w ich miejscu pojawią się dojazdy i objazdy tymczasowych trudności powstałych ze względu na liczne remonty.

Niektóre miejsca będą nieprzejezdne, dlatego też miasto prosi kierowców o wyrozumiałość, ponieważ tymczasowe utrudnienia drogowe pozwolą nam na to, aby usprawnić całą komunikację miejską na terenie Dąbrowy Górniczej w przyszłości. Po 16 sierpnia cała ulica Uklanskiego może zostać zamknięta, dlatego też kierowcy korzystający z objazdu nieopodal tamtejszego Intermarche niestety będą musieli skorzystać z innych dróg. Jednak wszystko zostało dokładnie zaplanowane. Tamtejsza droga zostanie niedługo zamieniona na wygodny przejazd do tunelu znajdującego się pod torami.

Najpierw nowe perony i zmiana układu komunikacyjnego, a następnie możemy spodziewać się budowy parkingów i centrum przesiadkowego

Przebudowa ulicy Uklańskiego będzie również powiązana ze stworzeniem nowego układu komunikacyjnego przy stacji PKP. Planem miasta jest to, aby stworzyć bezpieczny i całkowicie bezkolizyjny przejazd w tej okolicy, dzięki czemu liczymy na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze w Dąbrowie Górniczej. Dodatkowym przedsięwzięciem w tej okolicy jest budowa drogi dla rowerów miejskich. W budowie jest także przejście dla pieszych między peronami. Dzięki niemu nie będą musieli oczekiwać na przejeżdżające pojazdy.

Jak widzimy w Dąbrowie Górniczej, odbywa się wiele remontów jednocześnie. Warto mieć także na uwadze to, że są to tylko jedne z wielu inwestycji, które zostały zaplanowane na przełom 2022 i 2023 roku. Do końca tego roku miasto planuje zwiększyć dostępność do użytkowania kolei, która staje się coraz popularniejsza w tej części Polski. Następnie będą skupiali się na lokalnych problemach, takich jak na przykład brak parkingu lub brak dostatecznej liczby przejść dla pieszych.