Trasa wyborcza Rafała Trzaskowskiego po województwie śląskim

Trasa wyborcza Rafała Trzaskowskiego po województwie śląskim

Rafał Trzaskowski, czołowa postać Platformy Obywatelskiej, publicznie ogłosił plany odwiedzenia trzech miast na Śląsku, w tym Bielska-Białej. W kontekście zbliżającego się końca kampanii wyborczej, lider PO zaapelował o silną mobilizację społeczną. Informacje o swojej wizycie na Śląsku, Trzaskowski przekazał poprzez platformę Twitter.

Sprawujący obowiązki prezydenta Warszawy, choć nie jest kandydatem w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu, aktywnie uczestniczy w kampanii wyborczej swojego ugrupowania. W ramach dwudniowej trasy Trzaskowski zagości w trzech śląskich miastach, począwszy od Wodzisławia Śląskiego.

Zaszczyt zaproszenia mieszkańców Wodzisławia Śląskiego na spotkanie z Trzaskowskim podjął Mieczysław Kieca, prezydent tego miasta. Spotkanie odbędzie się w piątek (6.10) o godzinie 12:00 na rynku miasta.

Po kilkugodzinnej przerwie, drugim punktem wizyty Trzaskowskiego będzie Bytom. Spotkanie z miejscowymi mieszkańcami odbędzie się o godzinie 15:30 na Placu Jana III Sobieskiego.

Trasa wyborcza Trzaskowskiego zakończy się w Bielsku-Białej, gdzie na spotkanie z mieszkańcami zaprosił ich na pl. Wojska Polskiego. W kontekście zbliżającego się końca kampanii, Trzaskowski ponownie zaapelował do mieszkańców o mobilizację.

Warto dodać, że Rafał Trzaskowski ostatni raz odwiedził te miasta: Bytom i Wodzisław Śląski w 2020 roku podczas swojej kampanii prezydenckiej.