Tragiczny pożar na osiedlu w Dąbrowie Górniczej zakończony ewakuacją czterech osób

Tragiczny pożar na osiedlu w Dąbrowie Górniczej zakończony ewakuacją czterech osób

Tajemniczy pożar wybuchł we wtorkowy wieczór na ulicy Struga, w centrum Dąbrowy Górniczej. To właśnie tam, w jednym z mieszkań znajdujących się na pierwszym piętrze bloku, strażacy o godzinie 21:55 musieli podjąć dramatyczną walkę z ogniem. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy zastępy Straży Pożarnej, a także cztery drużyny ratownictwa medycznego.

Zaledwie dziesięć minut po otrzymaniu informacji o wybuchu pożaru, pierwszy zastęp straży pożarnej dotarł do miejsca zdarzenia. Zaś po mniej więcej półgodzinie udało im się zidentyfikować źródło ognia. W skrajnie niebezpiecznych warunkach bohaterscy strażacy ewakuowali z płonącego mieszkania cztery osoby, które straciły przytomność – trzech mężczyzn i jedną kobietę. Pozostali mieszkańcy budynku, na szczęście, zdążyli samodzielnie opuścić swoje domy.

Na miejscu interweniowały także wykwalifikowane ekipy ratownictwa medycznego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej, st. asp. Rafała Dulewskiego, dwóch z ewakuowanych mężczyzn odzyskało przytomność po udzieleniu im pierwszej pomocy przez strażaków. Wszystkim poszkodowanym natychmiast udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Na miejsce przybyło również pogotowie gazowe.

Chociaż sytuacja jest już pod kontrolą, przyczyna pożaru nadal pozostaje zagadką. Śledztwo w tej sprawie trwa.