Specjalna organizacja ruchu podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych

Specjalna organizacja ruchu podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych

Nadchodzi 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, a z nim zmiany w ruchu drogowym w obszarach przyległych do cmentarzy. Magistrat w Dąbrowie Górniczej ostrzega kierowców, by byli przygotowani na dyskomfort i modyfikacje w układzie ruchu. Przez ten czas, kierowcy powinni zachować maksymalną ostrożność, uważnie śledzić oznakowanie drogowe i przestrzegać instrukcji wydawanych przez służby porządkowe.

Podajemy konkretne zmiany, które nastąpią 1 listopada:

  • Na ulicy Nowocmentarnej zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch drogowy; wejście będzie możliwe tylko od strony ulicy 11 Listopada, a wjazd od ulicy Florowskiej będzie zabroniony, jak również zatrzymywanie się po jednej stronie jezdni.
  • Zakaz ruchu pojazdów zostanie wprowadzony na ulicy 11 Listopada, na odcinku od ulicy Majakowskiego do ulicy Mickiewicza. Zaplanowany objazd odbędzie się przez ulicę 6 Sierpnia. Nie dotyczy to komunikacji miejskiej.
  • 31 października i 1 listopada parking przed sklepem „Biedronka” będzie przeznaczony na stanowiska handlowe. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić cmentarz 1 listopada, będą mogli korzystać z parkingu przed dawnym „C.H. Auchan”, dostępnego z ulicy 11 Listopada.
  • Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Górzystej (Ząbkowice) od strony ulicy Gospodarczej, z zakazem zatrzymywania się po jednej stronie jezdni i zakazem wjazdu od ulicy Związku Orła Białego.
  • Na ulicy Kościelnej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ulicy św. Antoniego oraz od strony alei Piłsudskiego (na skrzyżowaniu z ulicą Siedmiu Szewców). Wyjazd z ulicy Kościelnej do alei Piłsudskiego na skrzyżowaniu w rejonie SP 18; obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Pragniemy również dodać, że transport publiczny ZTM będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów 1 listopada.