Ślad Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Gołonogu: nowe rondo nosi nazwę fundacji

Ślad Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Gołonogu: nowe rondo nosi nazwę fundacji

Rada Miasta podjęła decyzję o nadaniu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Leśnej i Morcinka. Rozwiązanie to zostało sfinalizowane podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 24 stycznia.

Podkreślając znaczenie działalności WOŚP, radny Robert Kazimirski wymienił imponujące osiągnięcia organizacji. Fundacja działa nieprzerwanie od 31 lat, zbierając w tym czasie na opiekę i leczenie osób starszych i młodszych niesamowitą sumę ponad 1 miliarda 750 milionów złotych. Tylko podczas ostatniego finału zbiórkę udało się zgromadzić aż 243 miliony złotych. Żaden szpital w Polsce nie jest chyba wolny od sprzętu z charakterystycznym serduszkiem WOŚP – sprzętu, który służy wszystkim: nam, naszym najbliższym, naszym dzieciom – mówił radny.

Z wnioskiem o nadanie rondu imienia tej znanej fundacji wystąpiło stowarzyszenie Zielony Gołonóg. Radny Kamil Dybich zaznaczył, że decyzja o nazwie nie była przypadkowa i została podjęta tuż przed niedzielnym finałem WOŚP. Wyraził nadzieję, że również w ten dzień mieszkańcy uczciwie oddadzą hołd nowo ustanowionej nazwie.

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych. 17 z nich było „za” nadaniem rondu imienia WOŚP, natomiast 4 było „przeciw”.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Wydarzenia towarzyszące temu wydarzeniu będą miały miejsce na terenie całego kraju, w tym również w Dąbrowie Górniczej. Tego dnia na ulicach miasta pojawi się aż 345 wolontariuszy, którzy rozpoczną akcję zbierania środków dla fundacji. Wiele atrakcji związanych z WOŚP przygotowały poszczególne sztaby organizacyjne.