Rozważanie o empatii podczas Festiwalu w Dąbrowie Górniczej: Inspirujące spotkania, dyskusje i muzyka w Fabryce Pełnej Życia

Rozważanie o empatii podczas Festiwalu w Dąbrowie Górniczej: Inspirujące spotkania, dyskusje i muzyka w Fabryce Pełnej Życia

Po zakończonym weekendzie mamy za sobą wyjątkowy Festiwal Empatii, który odbył się w malowniczej Dąbrowie Górniczej. Wszystkie emocjonujące wydarzenia miały miejsce w tętniącej życiem Fabryce Pełnej Życia i obejmowały inspirujące spotkania, przemyślane dyskusje a także pełen pasji występy muzyczne.

Festiwal Empatii to inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy społeczne takie jak wykluczenie czy stygmatyzacja, które dotykają wielu ludzi na różnych płaszczyznach ich życia. Stowarzyszenie Dąbrowelove, jako organizator tego wartościowego przedsięwzięcia, w ostatni weekend zapraszało uczestników do udziału w trzech unikalnych strefach tematycznych.

Pierwszą z nich była strefa Żywych Książek i warsztatów. To przestrzeń, gdzie możliwe było spotkanie z 'żywymi książkami’, to znaczy ludźmi, którzy z różnych powodów doświadczyli wykluczenia społecznego lub byli ofiarami stygmatyzacji. To wyjątkowa możliwość zrozumienia problemów innych ludzi z bliska. W tej strefie odbyły się także edukacyjne warsztaty dotyczące przeciwdziałania radykalizacji.

Druga strefa to miejsce skupiające różne organizacje. Tutaj uczestnicy mogli spotkać się z kilkunastoma podmiotami, które aktywnie działają na rzecz zwalczania dyskryminacji i wykluczeń społecznych, wynikających np. ze względu na płeć, orientację seksualną, narodowość czy niepełnosprawność.

Trzecia strefa, koncertowo-widowiskowa, była miejscem gdzie uczestnicy mogli zrelaksować się i cieszyć muzyką. Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Ritę Ragę – piosenkarkę i instruktorkę jogi, Julię Kokot oraz Maję Cembrzyńską – młodą, 15-letnią wokalistkę z Dąbrowy Górniczej, finalistkę 5. edycji programu The Voice Kids, która gra na pianinie i pisze własne utwory.

Festiwal Empatii był współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.