Remonty parkingów i pasów dla spacerujących ludzi

Remonty parkingów i pasów dla spacerujących ludzi

Długo oczekiwana inwestycja wreszcie doczekała się mieszkańców osiedla Mydlice Północne, uczniów i kadry nauczycielskiej Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków, rodziców małych dzieci uczęszczających do Miejskiego Żłobka i Przedszkola nr 39 oraz innych mieszkańców Dąbrowy, którzy do tej pory nie mieli możliwości parkowania przy odwiedzaniu tej części miasta. Teraz wszystko się zmienia – przybywa nowych miejsc parkingowych, obfitej zieleni, bezpiecznych miejsc dla pieszych i spacerowiczów. Pełną parą ruszyło zagospodarowanie wspólnej przestrzeni wspomnianego Zespołu Szkół Sportowych, Żłobka Miejskiego i Przedszkola nr 39, obejmujące remont kanalizacji deszczowej i sanitarnej na odcinkach, gdzie obecnie występują zatory.

Ponadto, w odpowiedzi na prośby mieszkańców, wzdłuż ulicy Mireckiego powstaną miejsca parkingowe. Powstanie również nowe rondo na końcu ścieżki dojazdowej prowadzącej do żłobka i przedszkola. Complex Dąbrowa Górnicza realizuje projekt o przybliżonej wartości 8,5 mln zł brutto, a zakończenie prac przewidywane jest do przerwy wakacyjnej.

Jaka jest opinia mieszkańców Dąbrowy na temat tych modyfikacji? – Z pewnością jesteśmy zadowoleni, gdyż ten fragment gminy wydawał się dość nieatrakcyjny, a ponadto płytki chodnikowe przy szkole były w stanie ruiny.