Remont i wynajem pomieszczeń pozwoliły uratować dworzec w Dąbrowie Górniczej

Remont i wynajem pomieszczeń pozwoliły uratować dworzec w Dąbrowie Górniczej

Z najnowszych informacji wynika, że dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej zostanie jednak ocalony! Budynek, który był solidnie wyeksploatowany i zniszczony ma niedługo otrzymać renowację i będzie ponownie użytkowany. Budynek zostanie przez Polskie Koleje Państwowe nie tylko wyremontowany, ale także zmodernizowany, co ma za zadanie zachęcić więcej osób do skorzystania z tego przybytku. Miasto od niedawna deklaruje również, że będą wynajmowali wyremontowane powierzchnie na dworcach, aby mieszkańcy mogli ją wygodnie użytkować z ramienia innych firm.

Dowiadujemy się również, że w obecnym okresie PKP zajmuje się remontowaniem jednego z zabytkowych dworców, który w przyszłości będzie wynajmowany przez miasto. Znajduje się on w śródmieściu. Mowa tutaj o zabytkowym dworcu w Dąbrowie Górniczej. Dla pasażerów jest to fantastyczna informacja, ponieważ dowiedzieliśmy się, że już za rok będą mogli skorzystać z nowego dworca, które zostanie dla nich wyremontowany i zmodernizowany, aby przypominać nowoczesne budowle. Gorzej ma się sytuacja z dworcem w Częstochowie, który zostanie wyburzony pomimo licznych protestów https://czestochowskie.pl/dworzec-kolejowy-w-czestochowie-do-wyburzenia-protesty-nic-nie-daly/.

Powierzchnia dworca w Gołonogu zostanie wynajęta do zewnętrznego użytku

Podobno miasto przygotowało się do tego, aby w niedługim terminie zacząć wynajmować powierzchnie na dworcu w Gołonogu. Mają tam między innymi oddać do zewnętrznej dyspozycji różnorodne wyremontowane pomieszczenia. Prawdopodobnie znajdzie się wiele firm, które będą chciały zainwestować w taką możliwość. Podobna sytuacja może mieć miejsce również na dworcu głównym w Ząbkowicach. Plany PKP są bardzo konkretne w okolicach dworca w Ząbkowicach. Jest to kolejna z zabytkowych lokalizacji. Zgodnie z danymi historycznymi dworzec ten powstał już w 1856 roku.

Dlatego Polskie Koleje Państwowe wyrażają chęć inwestowanie w ten dworzec, jednak zaznaczają, że wymaga on jednak gruntownego remontu i przystosowania do tego, aby nadawał się do współpracy z nowoczesną technologią. Kasa z biletami na tym dworcu została zamknięta w 2011 roku. Minęło trochę czasu, od kiedy budynki były w formie. Dopiero w 2019 roku przed tym dworcem powstało centrum przesiadkowe, a od niedawna mówi się o tym, że może on zostać ponownie przywrócony do działania.