Przygotuj się na Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej!

Przygotuj się na Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej!

Wspaniałe przygotowania do corocznego Dębowego Maj Festiwalu w Dąbrowie Górniczej są na pełnych obrotach! Zaczynamy już 26 kwietnia, kiedy to Fabryka Pełnej Życia stanie się miejscem Festiwalu Foodtrucków. Będzie to otwarcie weekendu pełnego atrakcji w nietuzinkowym, industrialnym otoczeniu, który ostatecznie wejdzie w pełni w życie 28 kwietnia. W tym roku festiwal ma dodatkowy smak, ponieważ obchodzimy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – wydarzenie, które na pewno zostanie uczczone.

Dębowy Maj Festiwal 2019 odbędzie się w kilku malowniczych miejscach miasta: Parku Zielona, Pogorii 3, Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona, Parku Hallera oraz Hali Centrum. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji jak Dębowa Gra Miejska, Europejski Kapsel Cup, piknik rodzinny „Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę”, wieczorne SUP-owanie oraz wiele innych niespodzianek dla każdego!

26-28 kwietnia (piątek-niedziela) rozpoczynamy sezon w Fabryce Pełnej Życia i festiwalu Food Fest! Wszystko to w industrialnym, fabrycznym otoczeniu. Znajdziecie tam foodtrucki serwujące potrawy z różnych zakątków świata, a także mnożącą się kuchnię autorską oraz pyszne desery.

27 kwietnia (sobota) celebrować będziemy Dzień Ziemi w Parku Zielona od 12 do 16. Tegoroczny temat to dzikie zwierzęta w mieście. Przygotowaliśmy dla was rodzinne gry terenowe, nagrody i upominki, a stoiska edukacyjne pomogą wam dowiedzieć się, jak postępować podczas spotkania „oko w oko” z lisem czy dzikiem. Będzie możliwość wymiany zużytych baterii i przeterminowanych leków na sadzonki roślin.

28 kwietnia (niedziela) odbędzie się Międzynarodowy Dzień Tańca w Hali Centrum od 10 do 20. Dzień pełen radości z La Culturą! Od godziny 10 będzie można uczestniczyć w warsztatach tanecznych z instruktorami. Wszystkie warsztaty są darmowe, wymagane jest tylko wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 513 823 993.

Zapraszamy Was również na pierwszy dzień maja do Parku Zielona, Parku Hallera, na Pogorię 3 oraz do Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona. Czeka na Was mnóstwo atrakcji: wycieczka rowerowa z Rowerową Dąbrową, Europejski Kapsel Cup, Dębowa Gra Miejska, koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz wiele innych aktywności sportowych i rekreacyjnych!