Przeprowadzka Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości do odrestaurowanego dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

Przeprowadzka Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości do odrestaurowanego dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

Dworzec kolejowy położony w sercu Dąbrowy Górniczej, po obszernych pracach renowacyjnych zakończonych na początku października poprzedniego roku, powitał nowych mieszkańców. Miasto, zgodnie z umową zawartą z Polskimi Kolejami Państwowymi (PKP), zaaranżowało w jego wnętrzu miejsce dla Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który dotychczas mieścił się w kamienicy przy ulicy 3 Maja.

Od lutego bieżącego roku Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich zainteresowanych do swojego nowego siedziby, która mieści się w centrum miasta, w odrestaurowanym budynku dworca kolejowego. Na mocy umowy podpisanej między samorządem a PKP, część przestrzeni dworcowej została przeznaczona na potrzeby miasta. Właśnie tam przeniesiono Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, podkreśla że dzięki temu przeprowadzce, dworzec kolejowy stanie się miejscem pełnym życia, służącym lokalnym przedsiębiorcom. Będzie to również miejsce konferencji, warsztatów i spotkań z inwestorami.

Przestrzeń o powierzchni około 320 metrów kwadratowych będzie dostępna przede wszystkim dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem oraz dla właścicieli firm działających nie dłużej niż 5 lat. W ramach przestrzeni dostępne będą m.in.: pomieszczenia dla operatorów Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, strefa coworkingu, mała sala konferencyjna, wielofunkcyjne pomieszczenie na organizację wydarzeń oraz studio przeznaczone do nagrywania podcastów. Wszystko to powstało przy współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA, która jest głównym sponsorem i partnerem tej inicjatywy.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości co roku przyciąga coraz więcej młodych i przyszłych przedsiębiorców dzięki swoim usługom doradczym. Jak mówi Paweł Lelas, kierownik Referatu Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, w ciągu ostatnich 5 lat inkubator udzielił wsparcia ponad 11 tysiącom osób, przeprowadził 70 bezpłatnych szkoleń i doradzali przez około 900 godzin.

W nowym miejscu, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości oferuje zarówno istniejącym jak i potencjalnym przedsiębiorcom możliwość skorzystania z cyklu bezpłatnych konsultacji. W lutym do oferty doradztwa dodano dwa nowe tematy: porady dotyczące pozyskiwania dotacji na rozwój firmy oraz optymalnej organizacji procesu.