Prezydent Dąbrowy Górniczej wyjawił swoje oświadczenie majątkowe

Prezydent Dąbrowy Górniczej wyjawił swoje oświadczenie majątkowe

Zastanawiacie się nad tym, jaki majątek może mieć prezydent Dąbrowy Górniczej? Czy wzbogacił się w trakcie ostatniego roku 2021? Mamy dla was dobrą wiadomość, ponieważ pracownicy administracji publicznej są zobowiązani do tego, aby raz na jakiś czas przygotować obowiązkowe oświadczenie majątkowe, dzięki któremu zwykli obywatele również będą mieli wgląd do jego osobistego majątku oraz zarobków z ubiegłego roku.

Takie informacje możemy znaleźć w internecie, gdy wyszukamy oficjalne oświadczenie majątkowe Pana prezydenta Dąbrowy Górniczej. Marcin Bazylak nie tak dawno temu został bowiem zobowiązany do tego, aby ujawnić informacji publicznej, co takiego posiada w swoim osobistym majątku. Samorządowcy zgodnie z prawem składają przynajmniej raz w roku oświadczenie majątkowe, dzięki któremu obywatele także mogą mieć wgląd do ich finansów.

Prezydent Dąbrowy Górniczej podobnie jak inni samorządowcy wyjawił, co takiego posiada

Warto pamiętać o tym, że pracownicy administracji publicznej są zobowiązani do regularnego przedstawiania swoich majątków. Wszyscy obywatele mają prawo do tego, aby mieć oficjalny wgląd do składanych przez nich oświadczeń majątkowych. Tacy pracownicy nie tylko przedstawiają ilość oszczędności zgromadzonych na swoich kontach osobistych. Są także zobowiązani do przedstawienia posiadanych przez nich mieszkań oraz tych, którymi są współwłaścicielami.

Podobnie jest z posiadaniem akcji, czy też innych różnorodnych papierów wartościowych. W majątkach polityków oraz pracowników administracji znajdziemy także stosowne informacje na temat samochodów, którymi jeżdżą, na temat ich gruntów, działek, czy też innych miejsc użytkowych. W takich oświadczeniach znajdziemy nawet informacje o kredytach i zadłużeniach pracowników publicznych.