Prace remontowe na drodze w Dąbrowie Górniczej: kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Prace remontowe na drodze w Dąbrowie Górniczej: kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Mieszkańcy Dąbrowie Górniczej, zwłaszcza ci, którzy często korzystają ze skrzyżowania alei Róż z ulicą Legionów Polskich, powinni przygotować się na dwudniowe utrudnienia w ruchu drogowym. W dniach 25 i 26 października tego roku pracownicy drogówki przystąpią do remontu wjazdu na Droga Krajową nr 94, co spowoduje tymczasowe zamknięcie zjazdu w kierunku Katowic.

Informacje na ten temat przekazał Arkadiusz Grządziel, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Prace remontowe rozpoczną się we wczesnych godzinach środowego poranka i potrwają do czwartkowego popołudnia. Organizatorzy remontu zaproponują kierowcom objazd przez ulice Braci Mieroszewskich oraz Długosza znajdujące się w pobliskim Sosnowcu.

Dla ułatwienia przepływu ruchu w czasie remontu, wyznaczono trasę objazdu prowadzącą przez ulice Braci Mieroszewskich i Długosza w Sosnowcu. Dzięki nowo wybudowanemu rondzie przy sklepie Makro, kierowcy będą mogli bezproblemowo zjechać na DK94 i kontynuować podróż w kierunku Katowic.

Przed przystąpieniem do prac remontowych przeprowadzono niezbędne prace porządkowe. Obejmowały one m.in. usunięcie nadmiaru ziemi z poboczy oraz pielęgnację terenów zielonych położonych wzdłuż drogi. Przez dwa dni, 25 i 26 października, planowane jest sfrezowanie starej nawierzchni drogowej, wzmocnienie podbudowy oraz nałożenie dwóch warstw bitumicznych – wiążącej i ścieralnej.