Pożoga w Dąbrowie Górniczej: 15 jednostek straży pożarnej gasiło płomienie na terenie zabudowań gospodarczych

Pożoga w Dąbrowie Górniczej: 15 jednostek straży pożarnej gasiło płomienie na terenie zabudowań gospodarczych

Tragedia w Dąbrowie Górniczej – wielki pożar strawił zabudowania gospodarcze. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była interwencja aż 15 jednostek Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP). Ulica Ząbkowicka, położona między dzielnicami Ząbkowice i Łosień, stała się miejscem tego niebezpiecznego zdarzenia.

Kłęby dymu unosiły się nad Dąbrową Górniczą już we wczesnych godzinach porannych niedzieli, 24 marca. Na miejsce natychmiast skierowane zostały jednostki ratunkowe: JRG Dąbrowa Górnicza i jednostki OSP działające na terenie miasta.

Akcja gaśnicza odbywała się na posesji przy ulicy Ząbkowickiej. Trzy budynki gospodarcze uległy zniszczeniu przez pożar. Strażacy skupili swoje wysiłki na zabezpieczeniu terenu oraz gaszeniu płonących obiektów. Gdy ostatecznie udało się ugasić ogień, konieczne było jeszcze dogaszenie pogorzeliska.

Jak poinformowali dąbrowscy strażacy, nie odnotowano żadnych poszkodowanych w wyniku zdarzenia. Jednak płomienie były na tyle silne, że doszło do nadpalenia elewacji przyległego budynku jednorodzinnego. W sumie 15 zastępów PSP i OSP brało udział w akcji gaszenia pożaru.

Warto dodać, że dzień wcześniej, w sobotę 23 marca, straż pożarna również miała pełne ręce roboty. Zastępy JRG Dąbrowa Górnicza oraz jednostki OSP z terenu miasta interweniowały w związku z licznymi incydentami spowodowanymi silnymi podmuchami wiatru. Najczęściej strażacy byli wzywani do usuwania powalonych drzew zaprzepaszczających drogi i chodniki.