Pożar w kościele w Dąbrowie Górniczej – zemsta za kontrowersyjną imprezę?

Pożar w kościele w Dąbrowie Górniczej – zemsta za kontrowersyjną imprezę?

W niewielkim mieście Dąbrowie Górniczej w Śląskiem doszło do pożaru w kościele Najświętszej Maryi Panny Anielskiej. W ostatnich dniach kościół zasłynął z kontrowersyjnej imprezy z udziałem osoby pracującej w branży seksualnej, której gospodarzem byli miejscowi księża. W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że może to być związane ze sprawą podpalenia.

W nocy z 21 na 22 września strażacy zostali wezwani do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Jak przekazał rzecznik Miejskiego Komendanta PSP w Dąbrowie Górniczej, asp. Rafał Dulewski, informacje o pożarze wpłynęły o godzinie 22:09. Sygnał dotyczył pożaru dwuskrzydłowych drzwi bocznych od strony ulicy Królowej Jadwigi.

Film dokumentujący akcję gaśniczą straży pożarnej trafił do sieci. Utworzony przez fanpage „Dąbrowa Górnicza Informacje Strażackie” film dokumentuje działań trzech zastępów straży pożarnej, które szybko opanowały sytuację i ugasiły ogień. W mediach społecznościowych pojawiły się jednak doniesienia, że kościół mógł zostać podpalony przez nieznaną osobę.