Powstaje kolejna droga ekspresowa

Powstaje kolejna droga ekspresowa

Z każdym miesiącem budowa S1 w Dąbrowie Górniczej zbliża się do końca, czyli do 2023 roku. Po sezonie zimowym zauważalny jest wzrost postępu prac na budowie, dzięki czemu na blisko 7-kilometrowym odcinku, który docelowo będzie drogą ekspresową, układana jest dodatkowa nawierzchnia asfaltowa.

Budowa S1 w Dąbrowie Górniczej przekroczyła półmetek. Jest to szczególnie korzystne dla kierowców podróżujących w kierunku Częstochowy, Łodzi i Warszawy, a także w kierunku Katowic, Sosnowca, Tychów czy Bielska-Białej, gdyż z trasy tej korzysta ponad 30 000 pojazdów dziennie.

Obecnie ogólny stan zaawansowania inwestycji wynosi blisko 50 procent, prace projektowe są wykonane w prawie 94 procentach, a finansowanie osiągnęło 57,34 procent wartości kontraktu (wzrost o 17 procent od stycznia tego roku), wynosząc 302 mln 519 tys. 189 zł.

W kierunku rond powstają nowe drogi technologiczne i dojazdowe, umożliwiające bezkolizyjny zjazd z nowej drogi ekspresowej i bezkolizyjne włączanie się do ruchu, a także zapewniające dojazd do Ząbkowic, Ujejsca czy Antoniowa. Cała ta inwestycja koncentruje się wokół powstającego od podstaw węzła Ząbkowice. Dodatkowo poczyniono znaczne postępy w budowie wiaduktu w pobliżu ulicy Konstytucji.