Policjanci z Dąbrowy nareszcie namierzyli długo poszukiwanego przestępcę

Policjanci z Dąbrowy nareszcie namierzyli długo poszukiwanego przestępcę

Po dokonaniu kradzieży i rozboju mężczyzna ukrywał się przez niespełna rok. Dąbrowskiej policji udało się go jednak namierzyć i zatrzymać. 14 marca kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali trzydziestolatka, który od roku był poszukiwany za przestępstwa kradzieży. Mężczyznę zastali ukrywającego się w domku letniskowym w pobliżu Zalewu Sulejowskiego i bez oporu trafił do aresztu. Podsekretarz Policji Bartłomiej Osmólski z dąbrowskiej KMP potwierdził tę informację.

Policjanci specjalizujący się w sprawach karnych zbierają dane o osobach, które zostały skazane za przestępstwa i mają odbyć karę w więzieniach, ale unikają schwytania. Przy wykorzystaniu każdej informacji wykorzystywana jest wiedza i staranność policjantów. Osoby te są ścigane przez specjalistów ds. poszukiwań z dąbrowskiego komisariatu, którzy ostatecznie doprowadzają je przed oblicze sprawiedliwości i zapewniają odbycie kary w zakładach karnych – informują dąbrowscy policjanci.

Stróże prawa aktywnie poszukiwali 30-letniego podejrzanego, który został oskarżony o dokonanie wielu kradzieży na terenie miasta. Dzięki sumiennym działaniom śledczym policjantom udało się zlokalizować i zatrzymać podejrzanego, który obecnie przebywa w areszcie.