Planowane zamknięcie w Dąbrowie Górniczej związane z wykończeniem nowego układu drogowego

Planowane zamknięcie w Dąbrowie Górniczej związane z wykończeniem nowego układu drogowego

W nocy pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem, 4 i 5 czerwca, w mieście Dąbrowa Górnicza zostanie zamknięty przejazd na terenie dzielnicy Gołonóg pod nowo powstałym wiaduktem kolejowym. W tym czasie będzie miało miejsce ułożenie ostatniej warstwy asfaltowej na rondzie. W trakcie trwających prac wykończeniowych, które dotyczą nowego systemu drogowego w dzielnicy, prowadzone są działania mające na celu zminimalizowanie utrudnień dla mieszkańców.

Ostatnie warstwy nawierzchni zostaną ulokowane na rondzie oraz ulicy Uklańskiego (wcześniej oznaczonej jako Piecucha) podczas nocnych godzin, aby jak najbardziej ograniczyć wpływ na ruch. Informacje przekazane przez miasto wskazują, że maszyny będą aplikować asfalt na całej szerokości jezdni, co spowoduje konieczność zamknięcia ronda i ulicy Uklańskiego od godziny 23:50 w niedzielę, 4 czerwca, do godziny 5:00 w poniedziałek, 5 czerwca.

Z powodu tego zamknięcia, linia autobusowa M2 kursująca w nocy będzie zmuszona do objazdu, omijając przystanek Gołonóg Dworzec PKP. Sytuacja ta dotyczyć będzie także pojedynczych porannych kursów linii 604, 637, 638, 640, 645, 656 oraz 716. W konsekwencji zamknięcia wyłączone z użytkowania będą między innymi następujące przystanki: Podłęknice 01 i 02, Łęknice Niemcewicza 01, Łęknice Pogoria III 01 i 02, Łęknice Parkowa 01 i 02, Gołonóg Wczasowa 01 i 02 oraz Gołonóg Dworzec PKP 01 i 02.