Planowana modernizacja wodociągu spowoduje tymczasowe zamknięcie odcinka ul. Legionów Polskich

Planowana modernizacja wodociągu spowoduje tymczasowe zamknięcie odcinka ul. Legionów Polskich

Od poniedziałku, 3 czerwca, nie będzie można korzystać z ponad 300-metrowego fragmentu ulicy Legionów Polskich prowadzącego w kierunku Mydlic. Zamknięty odcinek rozciągać się będzie od skrzyżowania z aleją Róż aż po skrzyżowanie z ulicą Górniczą. Ten ruch drogowy będzie miał wpływ zarówno na kierowców indywidualnych, jak i na komunikację miejską, które będą musiały korzystać z alternatywnych tras, w tym przez aleję Róż.

Powodem tymczasowego zamknięcia tego odcinka jest planowana na najbliższe tygodnie modernizacja sieci wodociągowej. Prace będą prowadzone na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach i będą miały wpływ na ruch drogowy w tym miejscu, zwłaszcza na kierunek Mydlic.

W związku z prowadzonymi pracami, przystanek autobusowy Dąbrowa Górnicza Liceum Żeromskiego będzie czasowo niedostępny dla pasażerów kierujących się do centrum miasta. Linie autobusowe nr 18, 55, 690, 808 i M2 będą musiały tymczasowo zmienić swoje trasy i kursować przez aleję Róż w kierunku centrum, skąd po dojechaniu do ronda zawrócą i wrócą na swoje standardowe trasy zgodne z rozkładem jazdy.