PKZ Dąbrowa Górnicza gospodarzem Dni Śląskich Kin Studyjnych: uczta dla kinomanów

PKZ Dąbrowa Górnicza gospodarzem Dni Śląskich Kin Studyjnych: uczta dla kinomanów

Na miłośników filmów studyjnych czeka prawdziwa uczta. W ostatni weekend maja bieżącego roku PKZ Dąbrowa Górnicza stanie się miejscem niebywałego świętowania sztuki filmowej. W ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych, debiutującej inicjatywy pod patronatem Śląskiego Towarzystwa Filmowego, odbędą się unikalne pokazy filmowe oraz rozmaite wydarzenia kinematograficzne.

Specjalnie zaplanowane seanse filmów studyjnych odbędą się 25 i 26 maja. W ofercie znalazły się zarówno produkcje cieszące się międzynarodowym uznaniem, takie jak „Spirited away”, jak i nowości, w tym premierowy pokaz „Return to Reason”. Na każdy z seansów wstęp kosztuje tylko 15 złotych.

Pierwszy dzień Śląskiego Festiwalu Kina Studyjnego, czyli 25 maja, urozmaicony będzie pokazem kultowego anime „Spirited away” z dubbingiem. Po seansie widzowie będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu po świecie kina, pozwalającym na bliższe zrozumienie tajników sztuki filmowej. Wieczór zakończy pokaz dramatu „Na samym dnie” z 1970 roku.

Drugi dzień festiwalu, 26 maja, również oferuje wiele emocji. Poranny seans „Spirited away” poprzedzi pokaz eksperymentalnego musicalu „Return to Reason” z Francji. Wieczór upłynie pod znakiem horroru psychologicznego „Opętanie”, przed którym odbędzie się krótka prelekcja doktora Grzegorza Marcinkowskiego.

Dni Śląskich Kin Studyjnych to unikalna szansa na zanurzenie się w świecie prawdziwego kinomania. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, dla których kino to nie tylko rozrywka, ale także forma sztuki, umożliwiająca na głębsze poznanie świata i ludzkich emocji.