Oto najzamożniejsze miasta Śląska według Ministerstwa Finansów

Oto najzamożniejsze miasta Śląska według Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów ujawniło, które z miast województwa śląskiego mogą pochwalić się największymi dochodami. Klasyfikacja ta powstała na podstawie wskaźników finansowych Ministra Finansów dotyczących przewidywanych dochodów podatkowych na mieszkańca dla roku 2023. Nie jest zaskoczeniem, że na czele listy znajdują się Katowice.

Wskaźniki dochodów podatkowych dla poszczególnych gmin w województwie śląskim na rok 2023 zostały opracowane i opublikowane przez Ministerstwo Finansów. Wskaźniki te uwzględniają prognozy dotyczące różnych źródeł dochodów, takich jak dochody z opłat i podatków od nieruchomości, gruntów rolnych i leśnych, a także proporcje udziału w dochodach z CIT i PIT.

Katowice okazały się najbogatszym miastem Śląska, z dochodem podatkowym oszacowanym na 3349,77 zł na mieszkańca. Na podium znalazły się również Dąbrowa Górnicza (3316,56 zł na mieszkańca) oraz Gliwice (2947,76 zł na mieszkańca). Również w pierwszej piątce znalazły się Bielsko-Biała (2879,23 zł na mieszkańca) i Tychy (2876,89 zł na mieszkańca).