Obchody święta Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej pełne fantastycznych wydarzeń i mikrowycieczek

Obchody święta Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej pełne fantastycznych wydarzeń i mikrowycieczek

Od siedmiu lat Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska gromadzi pod swoim patronatem liczne niezwykłe miejsca i osoby, które zasługują na uwagę. Dni 28, 29 i 30 czerwca są dniem, kiedy będzie obchodzone święto tej metropolii. Święto to przybierze formę festiwalu o nazwie Kierunek GZM, w ramach którego organizowane będą mikrowycieczki do wyjątkowych zakątków metropolii, umożliwiające jej odkrywanie w oryginalny sposób.

Podczas tego święta zaplanowano dwa szczególne wydarzenia oraz bez mała 178 małych podróży do każdej z 41 gmin tworzących tę metropolię. Wszyscy uczestnicy będą mogli podziwiać nie tylko zabytki, ale także przyrodę, a także poznawać historie lokalnych społeczności. Do wyboru mamy różnorodne mikrowyprawy – od tradycyjnych po niespodziewane, od uspokajających po muzyczne, od relaksujących po sportowe, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Wybór jest duży, zważywszy na to, że gminy GZM są naprawdę niezwykłe.

Podczas obchodów czekają nas różnorodne atrakcje – od aktywnego spędzania czasu po romantyczne chwile, od humorystycznych zabaw po poważne dyskusje. Celem jest, aby mieszkańcy lepiej się poznali i cieszyli wspólnie spędzanym czasem. Organizatorzy zapraszają do Dąbrowy Górniczej na jedną z mikrowypraw!

Pierwsza z nich to wycieczka o nazwie „Dąbrowskie Stonehenge”, która przeniesie uczestników do magicznego miejsca w lesie na Bukowej Górze. Trasa wycieczki obejmuje miejsca obfitujące zarówno w naturalne piękno, jak i ślady dawnej działalności człowieka. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie odwiedziny na stanowisku archeologicznym i warsztaty mające na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy archeologa. Dodatkowo, najmłodsi będą mieli okazję dokonać własnych odkryć na szczególnie przygotowanym stanowisku. Każdy uczestnik otrzyma także formularz testu do rozwiązania podczas trasy.

Druga propozycja to „Pałac, Kamera, Akcja!” – podróż śladami filmów kręconych w Pałacu Kultury Zagłębia. Uczestnicy będą mogli poznać historię pałacu, anegdoty związane z realizacją filmów i aktorami, którzy gościły w tym miejscu. Będą mieli też szansę poczuć się jak aktorzy oraz stworzyć pamiątkowy gadżet.