Obchody majowych świąt narodowych w Dąbrowie Górniczej

Obchody majowych świąt narodowych w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej, Majówka jest okresem nie tylko odpoczynku, ale także celebracji narodowych świąt oraz istotnych rocznic. W tym roku, obchody będą szczególne. Podczas pierwszych trzech dni maja będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy (znany również jako Święto Pracy) 1 maja, Dzień Flagi 2 maja, a następnie Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Obchody rozpoczną się 1 maja o 11:00 pod pomnikiem „Bohaterom Czerwonych Sztandarów” na pl. Wolności, gdzie planowane jest złożenie kwiatów. Podobna ceremonia odbędzie się 3 maja o godz. 11:00 pod pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy na gołonoskim placu Bema, gdzie również zostaną złożone kwiaty w hołdzie bohaterom.

Niezapomniane będą również polskie flagi – dokładnie 2000 sztuk – które będą ozdabiały ulice miasta, tworząc symboliczny szlak patriotyczny. Flagi będą widoczne w centrum miasta, parku Zielona, nad Pogorią III, na Mydlicach, Gołonogu, Łęknicach, Piekle, Antoniowie, Strzemieszycach, Sikorce, Ząbkowicach, Ujejscu, Trzebiesławicach, Tucznawie, Łośniu, Łęce, Rudach, Okradzionowie, Kuźniczce Nowej i Błędowie. Dodatkowo, nad Pogorią III, w parku Zielona, przy ulicach Sobieskiego i Królowej Jadwigi oraz na odcinku ulicy Piłsudskiego będą powiewały flagi Unii Europejskiej.

Od 1 maja 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. W związku z tym 20-tą rocznicę naszego członkostwa w UE będziemy mogli uczcić podczas pikniku w parku Zielona – wydarzenie to zaplanowane jest na 3 maja. Rozpoczęcie pikniku przewidziane jest na godzinę 13:00.