Nowy wygląd ronda przy skrzyżowaniu ulic: 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów po zaplanowanej modernizacji

Nowy wygląd ronda przy skrzyżowaniu ulic: 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów po zaplanowanej modernizacji

Rozpoczynając od 11 lipca, rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, Tysiąclecia i Kosmonautów w Dąbrowie Górniczej przejdzie gruntowną modernizację. Ten remont będzie integralną częścią szerszego projektu renowacji kolejnego odcinka ulicy Tysiąclecia. Wcześniej już dokonano poprawy stanu technicznego odcinka pomiędzy aleją Piłsudskiego a ulicą 11 Listopada.

Prace remontowe na tym odcinku obejmowały usunięcie starej nawierzchni drogowej poprzez sfrezowanie, regulację systemu odprowadzania wód deszczowych oraz położenie dwóch warstw nowej nawierzchni. Dodatkowo, wzdłuż jezdni zostały zaaranżowane strefy postojowe dla samochodów.

Zakres prac planowanych na 11 czerwca to renowacja ronda na skrzyżowaniu ulic: Tysiąclecia, Kosmonautów i 11 Listopada oraz modernizacja odcinka drogi od ronda do bocznej ulicy Tysiąclecia. Na tym odcinku znajduje się Przedszkole nr 36 oraz Szkoła Podstawowa nr 12, które przeszły remont w minionym roku. Na rondo zostanie zainstalowany betonowy pierścień, a prace będą przeprowadzone etapami.

Podczas przebiegu robót, możliwy będzie przejazd przez rondo tylko na wprost i wahadłowo – w relacji z ulicy 11 Listopada do ulicy Kosmonautów – jak informuje zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, Krzysztof Serafiński. Jest to wynikiem decyzji o remoncie ronda na skrzyżowaniu tych ulic połówkowo.

Dojazd do osiedla oraz Szkoły Podstawowej nr 12 zostanie zorganizowany przez ulice Kasprzaka, Młodych i Podlesie. Tylko po ukończeniu całej modernizacji, linie autobusowe numer 644 i 645 wrócą na swoje stałe trasy, obsługując przystanki przy ulicach Tysiąclecia i Młodych.