Nowy harmonogram Pałacu Kultury Zagłębia na okres wakacyjny wraz z propozycjami kulturalnymi

Nowy harmonogram Pałacu Kultury Zagłębia na okres wakacyjny wraz z propozycjami kulturalnymi

Podczas najbliższego lata Pałac Kultury Zagłębia (PKZ) przystosuje swoje godziny pracy do sezonu wakacyjnego. Mimo tego, instytucja ta nie zapomina o kulturalnych atrakcjach dla mieszkańców i turystów. Wydarzenia takie jak projekcje filmowe dla młodszych, wystawienia plakatów czy spektakle na świeżym powietrzu to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Za zmianą godzin otwarcia PKZ idzie oczywiście dostosowanie zegarów do rytmu letniego. Dzięki temu punkt informacyjny będzie dostępny każdego dnia od 10:00 do 18:00, co umożliwi zdobywanie potrzebnych informacji przez cały tydzień.

Galeria, która mieści się na kondygnacji -1, zostanie otwarta dla odwiedzających od wtorku do piątku między godziną 12:00 a 18:00 aż do 12 lipca. Post factum, do końca wakacji, ekspozycje będą dostępne podczas normalnej pracy PKZ, tj. między 10:00 a 18:00. Szczególną uwagę zwracamy na prezentację plakatów autorstwa Jakuba Kamińskiego, wystawionych w holu na parterze.

Ciesząca się popularnością kawiarnia w PKZ będzie otwarta od poniedziałku do niedzieli między godziną 10:30 a 17:30. Należy jednak pamiętać, że 15 lipca kawiarnia będzie nieczynna, zatem planując tego dnia kawę warto zwrócić uwagę na inne miejsca.

Kino KADR przygotowało na lato projekcje filmowe dla dzieci, które będą odbywały się codziennie od piątku do środy o godzinach 11:00 i 15:00 do 14 lipca. Dodatkowo, 4 lipca o godzinie 17:30 odbędzie się specjalny seans z serii „Krótka historia polskiego kina II” – atrakcja skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych miłośników kinematografii polskiej.

Podczas wakacji kasa biletowa PKZ będzie otwarta od poniedziałku do niedzieli między 10:00 a 15:30, za wyjątkiem dni 20, 21, 27 i 28 lipca kiedy to kasa będzie zamknięta. Natomiast 4 lipca kasa obsługiwać będzie klientów aż do godziny 17:30, co umożliwi zakup biletów na wieczorny seans.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z letniej oferty Pałacu Kultury Zagłębia. To doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu w kreatywny i kulturalny sposób, niezależnie od wieku.