Nowe targowisko w Dąbrowie Górniczej

Nowe targowisko w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowskie Targowisko Miejskie, zlokalizowane przy ulicy Poniatowskiego, należy do największych i najczęściej odwiedzanych w okolicy. Ma przejść całkowitą przemianę, która niewątpliwie ucieszy zarówno sprzedawców, jak i patronów. Świeży projekt architektoniczny remontu i modernizacji obiektu opracowała dąbrowska firma Tojka Architekci.

Cała koncepcja wydaje się intrygująca, a jeśli uda się ją zrealizować, to Rynek w Dąbrowie może być jednym z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych nie tylko w województwie śląskim, ale w całej Polsce. Wynika to z wielu nowatorskich rozwiązań zawartych w projekcie, takich jak zielone dachy nad zadaszoną częścią rynku, które mają symbolizować kolorystykę miasta.

Należy wprowadzić wyraźny podział na sektor handlu detalicznego artykułami spożywczymi oraz sektor odzieży przemysłowej, który będzie zlokalizowany w zasadniczej części targowiska. Z drugiej strony, usługodawcy przy wejściu będą działać przez cały tydzień. W obrębie targowiska zaplanowano szerokie, osłonięte przejścia, które mają wspierać handel i zapewnić, że nie będzie on zakłócany przez warunki atmosferyczne. W strefie handlu detalicznego artykułami spożywczymi zaprojektowano 46 kiosków, z możliwością parkowania pojazdów.