Nowe możliwości zamieszkania dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej dzięki uzupełniającemu naborowi do TBS

Nowe możliwości zamieszkania dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej dzięki uzupełniającemu naborowi do TBS

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, których marzenie o posiadaniu własnego domu pozostawało do tej pory nieosiągalne ze względu na bariery finansowe, mogą teraz odetchnąć z ulgą. UM Dąbrowa Górnicza ogłasza dodatkowy nabór do Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), co otwiera drzwi przed wieloma rodzinami i osobami samotnymi szukającymi komfortowych warunków mieszkaniowych.

Proces aplikacji do TBS rozpocznie się na początku kwietnia i będzie trwał do 19 kwietnia. Dostępne będą jedno- i dwupokojowe apartamenty w nowo wybudowanych obiektach mieszkalnych w rejonie al. Zagłębia Dąbrowskiego, ul. Kwiatkowskiego i Krasickiego. Wartości wkładu partycypacyjnego i czynszu zostały ustalone na odpowiednio 1300 zł/m2 oraz 16 zł/m2. Kluczowym kryterium selekcji będzie dochód domowy kandydatów oraz brak prawnego tytułu do innego mieszkania w mieście.

W ramach działalności TBS, lokalna społeczność zyska dostęp do 168 nowych mieszkań, zlokalizowanych w trzech siedmiopiętrowych budynkach. To nie tylko możliwość zamieszkania w nowoczesnych warunkach, ale także szansa na stworzenie stabilnej przyszłości bez obciążenia hipotecznym długiem.

Ci, którzy chcą skorzystać z propozycji TBS, mogą składać wnioski w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Granicznej 21. Ważne jest dołączenie do wniosku odpowiednich dokumentów umożliwiających ocenę spełnienia kryteriów dochodowych i mieszkaniowych.

Oferowane przez TBS mieszkania będą się charakteryzować wysokim standardem wykończenia. Przyszli lokatorzy otrzymają „mieszkania pod klucz”, wyposażone m.in. w kuchenkę elektryczną i gres na podłogach. Dodatkowym atutem będzie plac zabaw dla dzieci oraz zapewnione miejsca parkingowe.

Ze względu na różnorodność potrzeb mieszkańców, w ofercie dostępne będą lokale o różnym metrażu – od małych kawalerek po obszerne apartamenty dla większych rodzin. Estetyka budynków, z białymi i szarymi elewacjami oraz drewnianymi akcentami, ma stanowić estetyczne uzupełnienie otoczenia.

TBS to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości zakupu własnego mieszkania na otwartym rynku, ale jednocześnie przekraczają kryteria uprawniające do otrzymania lokalu socjalnego. Dzięki temu inicjatywa umożliwia mieszkańcom przejęcie kontroli nad swoim życiem i zamieszkanie w komfortowych warunkach.

Wreszcie, warto zauważyć, że realizacja tego projektu była możliwa dzięki istotnemu wsparciu finansowemu z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego. To dowód na znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności i pozwala na utrzymanie atrakcyjnych warunków finansowych dla przyszłych najemców.